Ubezpieczenie na życie – zasady, które musisz znać

Jak szybko i trafnie wybrać ubezpieczenie na życie? Okazuje się z tym problemem boryka się całe mnóstwo osób. Specjalne narzędzia internetowe może pomóc Ci w wyborze dobrej i solidnej ochrony finansowej dla Ciebie i Twojej rodziny.  Ubezpieczenie na życie kalkulator jest zupełnie bezpłatne i polega na wykonaniu kilku prostych kroków w wypełnianiu formularza. Skorzystanie z podobnych narzędzi niesie ze sobą sporą oszczędność czasu wobec czego warto jest korzystać z podobnych propozycji.

Krokiem pierwszym staje się wypełnianie podstawowych zakładek. Użytkownik porównywarki musi wybrać w tym celu: rodzaj ubezpieczenia: czy to ma być indywidualne bądź grupowe, samego ubezpieczonego: siebie, małżonka, partnera lub osobę trzecią, cele ubezpieczenia, orientacyjną sumę ubezpieczenia, rodzaj ubezpieczenia: bezterminowe lub terminowe.  Kolejnym zadaniem jest dokonanie porównania poprzez wpisanie swojej datę urodzenia, płci oraz wykonywanego zawodu. Podając podobne informacje o partnerze/partnerce zalecane jest to w sytuacji, gdy drugą osobę też chce objąć ubezpieczeniem. Następnym krokiem jest określenie swojej sytuacji mieszkaniowej poprzez wybranie jednej z podanych odpowiedzi, wydatki oraz koniecznie musisz podać informację na temat dzieci.

Informacje o stanie zdrowia

Nie możesz pominąć zakładki dotyczącej stanu zdrowia. Na pytania należy odpowiedzieć zgodnie z prawdą, ponieważ podanie tych informacji wpływa na ocenę ryzyka ubezpieczeniowego. Miej na uwadze fakt, że podanie informacji niezgodnych z prawdą może skutkować niewłaściwą ochroną lub nawet zerwaniem ubezpieczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe w przyszłości. Wymagane jest również podanie danych kontaktowych. W tym celu udostępniasz na potrzeby firmy ubezpieczeniowej dane wraz z pozostałymi informacjami, które to zostaną przekazane maksymalnie 5 agentom ubezpieczeniowym, których zadaniem będzie oddzwonienie do klienta z propozycjami korzystnych ofert.

Kalkulator ubezpieczeń

Zanim użytkownik kalkulatora online otrzyma telefony do specjalistów, zadzwoni do niego jeszcze konsultant, który ma obowiązek potwierdzenia poprawności podanych danych w zgłoszeniu. W zasadzie chyba nie ma konieczności przypominać, że wymagane jest podanie prawidłowych danych – inaczej kontakt ze strony agentów ubezpieczeniowych w celu przedstawienia ofert nie będzie mógł dojść do skutku. Ubezpieczenie na życie przeanalizowane poprzez podobną stronę niesie ze sobą wiele korzyści wobec czego postarajmy się o tym nie zapominać ani na moment.

Podobne wpisy: