Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to jeden z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczenia oferowanych obecnie przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Spowodowane jest to przede wszystkim koniecznością ubezpieczenia samochodu od odpowiedzialności cywilnej. To ubezpieczenie jest przymusowe w przypadku posiadacza pojazdu. Jakkolwiek wiele innych zawodów również musi posiadać takie ubezpieczenie (np. tzw. zawody prawnicze, niektóre zawody związane z branżą budowlaną) to jednak właściciele aut i ubezpieczenia samochodów stanowią dominującą grupę osób z tą polisą.

Kalkulator ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej również może być dobrowolne i w tym wypadku nie będzie to ubezpieczenie auta. Mogą w ten sposób zabezpieczyć się np. nauczyciele czy pracownicy sektora zdrowotnego. Zwłaszcza w tej drugiej grupie, gdzie ryzyko popełnienia błędów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami – takie ubezpieczenie warto przemyśleć.
Pomóc w tym może wiele dostępnych na rynku narzędzi, z których najpopularniejszym jest tzw. kalkulator ubezpieczenia oc. Jest to urządzenie, a właściwie program, który pomoże wybrać nam odpowiednie towarzystwo uwzględniając wysokość płaconej przez nas składki gdybyśmy zdecydowali się na danego ubezpieczyciela. W ten sposób powinniśmy wybrać najtańsze oc. Powinniśmy, ponieważ w praktyce nie zawsze tak jest.

Porównanie ofert

Przede wszystkim dobrze jest sprawdzić wynik w różnych kalkulatorach, najlepiej aby porównywały one oferty jak największej liczby ubezpieczycieli. Po odpowiednim wyborze można sprawdzić wysokość składki na stronie towarzystwa, gdyż chyba wszystkie one posiadają swoje kalkulatory internetowe. Trzeba również zastosować zasadę „ograniczonego zaufania” przy porównywaniu wyników towarzystw w kalkulatorze. Niektóre „niezależne” strony działają podobnie jak agenci pobierając prowizję od towarzystwa za każdego ubezpieczonego z ich strony. Na samym końcu, kiedy jeszcze nie wybraliśmy najtańsze ubezpieczenie oc powinniśmy dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia trzech najlepszych. Często różnią się one od siebie i ich obecność może być kluczowa przy wyborze polisy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz