Ubezpieczenie turystyczne – czy na pewno warto wydawać na nie pieniądze?

Ubezpieczenie turystyczne – czy na pewno warto wydawać na nie pieniądze?

Coraz więcej z nas stawia na wyjazdy już nie tylko krajowe, ale także zagraniczne. Podróżujemy dużo i naprawdę często. Na ogół nie zastanawiamy się jednak nad tym, czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Wszak ochronę zapewnia nam przecież biuro podróży. Czy jednak na pewno jest to słuszny tok rozumowania?

Czy ubezpieczenie, które zapewnia biuro podróży, zapewnia odpowiednie zabezpieczenie?

Na wakacjach

Wyjeżdżając na wakacje, nie bierzemy pod uwagę możliwości zachorowania czy wypadku. Poza tym uważamy, że nawet jeśli wydarzy się coś złego, to biuro podróży zapewni nam pomoc – wykupiliśmy przecież w nim odpowiednie ubezpieczenie. Tymczasem okazuje się, że kwoty gwarantowane z tytułu polisy od biura podróży są naprawdę bardzo niewielkie. Oznacza to, że nie wystarczą na przykład na pokrycie kosztów leczenia czy transportu do Polski. A przecież wystarczy, że w Egipcie czy Tunezji przytrafi się nam prozaiczne zapalenie wyrostka robaczkowego. Nie wykupując dodatkowej polisy, narażamy się więc na ogromne rachunki, które będziemy musieli uregulować.

Jakie ma zalety dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

Polisa, którą możemy wykupić samodzielnie, to przede wszystkim:

  • pewność, że obowiązuje ona niezależnie od tego, gdzie spędzamy urlop;
  • możliwość korzystania z placówek medycznych, kiedy tylko pojawia się taka konieczność;
  • pokrycie kosztów transportu medycznego (również w przypadku transportu do Polski);
  • pokrycie kosztów transportu zwłok, jeżeli zajdzie taka potrzeba;

usługa assistance, która sprawia, że bez trudu dowiemy się, gdzie znajdziemy najbliższy szpital czy przychodnię.

Dodatkowa polisa

Posiadanie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej to pewność, że w razie nagłych zdarzeń nie będziemy zostawieni sami sobie. Bez obaw o wysokie rachunki będziemy mogli korzystać z pomocy w różnych placówkach medycznych. A kiedy pojawi się konieczność przetransportowania nas do kraju, koszty również pokryje ubezpieczyciel. Bez wątpienia takie rozwiązanie zawsze warto brać pod uwagę, decydując się na urlop poza granicami kraju. Nigdy nie wiemy, kiedy się nam przyda.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz