Ubezpieczenie w szkole obowiązkowe czy nie?

Ubezpieczenie w szkole obowiązkowe czy nie?

W kwietniu 2015 roku wprowadzono zmiany w przepisach, które sprawiły, że ubezpieczenie nnw tzw. „ubezpieczenie szkolne”, które ma chronić nasze dziecko jest nie obowiązkowe. Nie oznacza to jednak, że nie warto go zawierać. Cała ta zmiana w przepisach miała na celu jedynie uchronić rodziców przed zawieraniem niekorzystnych ubezpieczeń pakietowych.

Z reguły są one obwarowane licznymi wyłączeniami i opiewają niestety na niską sumę ubezpieczenia. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że odszkodowanie jest wypłacane procentowo w oparciu o określony uszczerbek na zdrowiu, a nie jako cała kwota. To nagle okazuje się, że odszkodowanie może być śmiesznie niskie i nie wystarczy nawet na pokrycie podstawowych kosztów leczenia czy rehabilitacji.

Wybieramy sami

To w większości przypadków najlepsza opcja. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę? Co liczy się najbardziej poza sumą ubezpieczenia, która powinna być jak najwyższa? Ubezpieczenie NNW powinno być ściśle dopasowane do potrzeb naszego dziecka. Jeżeli uprawia ono jakieś sporty ubezpieczyciel powinien je uwzględniać. Ważny jest również zakres ochrony pod względem definicji poszczególnych zdarzeń i wyjątków, zwanych w branży ubezpieczeniowej wyłączeniami. Musimy pamiętać również o tym, że jeden ubezpieczyciel wypłaci już za powstanie rany, a drugi uzna roszczenie o odszkodowanie dopiero gdy dziecko z tytułu odniesionych obrażeń niestety znajdzie się w szpitalu.

Widać więc wybrać zdecydowanie bardziej liberalne podejście. Istotne jest również zapoznanie się dokładnie z zasadami zgłaszania zdarzenia i ubiegania się o odszkodowanie. Tu obowiązuje zasada, że im prościej tym lepiej. Po wypadkach sytuacja jest i tak wystarczająco skomplikowana, po co bawić się w papierologię z ubezpieczycielem.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie

Oczywiście w Internecie. Porównamy łatwo wszystkie warunki u wielu ubezpieczycieli. W razie wątpliwości zawsze możemy jeszcze zadzwonić do ubezpieczyciela. Lepiej dopytać i uniknąć nieporozumień. Nie traktujmy takiego telefonu jako straty czasu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz