Najprostszy rachunek bankowy dla firm

W jaki sposób zaoszczędzić na polisie OC i AC?

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych wyróżniamy ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne. Wśród tych pierwszych znajduje się OC, do drugich zaliczane jest AC.

Wszyscy, zarówno ci, którzy kupują jedynie polisę OC, czy dodatkowo także AC, chcieliby płacić jak najniższą składkę. Każdy kierowca jest w stanie sam wpłynąć na płacenie niższej składki. Jak to jest możliwe?

 

Bezpieczne prowadzenie samochodu

Osoby, które jeżdżą bezpiecznie mogą liczyć na premie od towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ taka jazda oznacza dla nich mniejsze ryzyko. Taką premią za bezszkodową jazdę są zniżki w ubezpieczeniu OC. Wysokość tej zniżki zależy od długości okresu jazdy bez żadnych stłuczek, czy wypadków. Ale takiego zniżki udzielane są jedynie kierowcom z dłuższym stażem, młodym kierowcom nie są one udzielane. Młodzi kierowcy mają jednak inne wyjście: współwłaściciele samochodu może zostać bliska osoba, która ma prawo jazdy od dawna, a do tego przysługują jej zniżki za bezszkodową jazdę.

 

Pakiet dla lojalnych

Tego typu propozycje znajdziemy w ofertach wszystkich firm ubezpieczeniowych działających na terenie Polski. Osoby, które od kilku lat kupując polisy u jednego ubezpieczyciela bardzo często dostają za lojalność zniżki. Jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia OC, trzymajmy się jednego ubezpieczyciela przez kilka lat. Nowi klienci na tego typu zniżki raczej nie mają szans.

 

Pakiet dealerski

Jest to kompleksowe ubezpieczenie, które są dostępne tylko dla osób, które kupują nowe samochody wprost z salonu. Jest to rozwiązanie bardzo dobre dla osób, których staż posiadania prawa jazdy jest krótki. Mogą z niego skorzystać także osoby, które prawo jazdy mają długo, ale mają bogatą historię kolizji drogowych.

 

Wykup ubezpieczenie on-line

Zakup ubezpieczenie przez Internet także może się nam opłacać. Spora liczba towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla kierowców, który zdecydowali się na zakup ubezpieczenia OC drogą on-line. Często zniżki te są całkiem wysokie. Warto więc o takiej możliwości pamiętać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz