Wszystko co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu autocasco

Ubezpieczenie AC jest najbardziej podstawowym ubezpieczeniem, jakie powinien posiadać bez wyjątku każdy właściciel samochodu czy też motocyklu.

Ubezpieczenie AC, czyli ubezpieczenie autocasco, zapewnia nam bowiem wypłatę odszkodowania nawet w sytuacjach, w których straty ponieśliśmy z własnej winy.

Ubezpieczenie autocasco – co obejmuje?

Generalnie, z ubezpieczenia autocasco możemy skorzystać przede wszystkim wtedy, gdy dojdzie do wypadku, który sami spowodowaliśmy. Poza tym jednak, oczywiście ubezpieczenie to obejmuje również takie wydarzenia, które nie były bezpośrednio przez nas spowodowane. Dlatego też, przeważnie możemy liczyć na wypłatę odszkodowania, gdy nasz samochód zostanie zniszczony wskutek pojawienia się zjawisk atmosferycznych, takich jak huragany, czy powodzie. Oprócz tego, pieniądze zostaną wypłacone również wtedy, gdy weźmiemy udział w kolizji spowodowanej złym stanem nawierzchni. Ponadto, ubezpieczenie AC wynagrodzi nam również kradzież naszego pojazdu. Przeważnie polisa obejmuje również kradzież części samochodowych, nie tylko całego pojazdu. Warto pamiętać, że ubezpieczenia autocasco znacząco się między sobą różnią. Przed podpisaniem polisy powinniśmy dokładnie ustalić z ubezpieczycielem zakres ów ubezpieczenia, ażeby w przyszłości uniknąć nieporozumień i rozczarowania z powodu niewypłacenia odszkodowania.

Kiedy nie dostaniemy odszkodowania?

Oczywiście, każde ubezpieczenie autocasco ma pewne ograniczenia. Oznacza to, że w polisach wyszczególnione są przypadki, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia pieniędzy za szkody. W zasadzie każda polisa zawiera zapis, wykluczający możliwość uzyskania odszkodowania za szkody doznane przez nas, gdy byliśmy pod wpływem środków psychoaktywnych, takich jak narkotyki czy alkohol. Ponadto, jeśli udowodnione zostanie, że szkodę wyrządziliśmy celowo, aby wyłudzić odszkodowanie również oczywiście go nie dostaniemy. Mało tego, takie działania mogą skończyć się nawet rozprawą sądową, więc lepiej jest się ich wystrzegać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz