Wybór OC

W branży ubezpieczeń OC można zaobserwować dosyć wysoki poziom konkurencji pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi, zwłaszcza, jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców, którzy obowiązkowo owe ubezpieczenia muszą wykupić.

W grupie ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej znajdują się jeszcze przecież ubezpieczenie firm, które działają podobnie, ale nie są obowiązkowe. Wiele firm takich jak na przykład biura rachunkowe, aby móc swobodnie prowadzić swoją działalność gospodarczą jednak takie ubezpieczenia wykupuje co chroni je przed skutkami ewentualnych błędów.

Podstawowa ochrona

Podobnie jak ubezpieczenie OC chroni kierowcę przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone przez niego w czasie wypadku czy w innej sytuacji na drodze. Jest to podstawowa ochrona, którą zapewniać powinno nawet najtańsze oc. Od razu można powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak lepsze czy też gorsze OC. W każdym przypadku najtaniej oc jest ubezpieczeniem, które jest dokładnie regulowane przepisami prawa, także kwota do której pojawia się zabezpieczenie jest odpowiednio ustalana w owych przepisach. Różnicą jest tutaj to, że towarzystwa ubezpieczeniowe, wraz z ubezpieczeniem OC starają się sprzedawać innego rodzaju usługi, które mogą być bardzo pożyteczne dla samych kierowców. Przykładem może być dodatkowe ubezpieczenia msp, czy też możliwość uzyskania w razie problemów z samochodem pomocy.

Nieważne OC

Wybór OCBez ważnego oc nie wolno poruszać się po publicznych drogach, poza tym przy okazji dokonywania takiego zakupu warto jest przemyśleć możliwość zakupienia sobie ubezpieczenia zdrowotnego. Takie ubezpieczenia zdrowotne są jak najbardziej możliwe do wykupienia sobie w swoim własnym zakresie. W firmach jest to realizowane jeszcze inaczej, gdyż mogą być to ubezpieczenia grupowe, wykupywane dla wielu różnych pracowników, z określonych działów czy też dla wszystkich pracowników. Tak samo jak przy ubezpieczeniach OC stali klienci mogą liczyć na zniżki naliczane zresztą zgodnie z określonymi wymogami. Przygotować należy się także na zmiany w OC, które pojawią się już w nowym roku.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz